khalimah.com

vazhdo – elmelean كلمات اغنية

من فضلك انتظر...

elmelean – vazhdo
—————————-
lyrics :

jom rob i vetes , e dost i fletes
ata mdojn mu , veq hatri kuletes
jom rob i vetes , e dost i fletes
ti je ni njeri qe sja din kuptimin jetes
mua pom percjell veq kjo melodi
ka shum tipa qe palidhje shpinen ma kan kthy
se kjo muzik pom don , nashta neser ndron diqka
do njerz kan ik pi meje a per ta kom bo gjithqka
kujtimet e mira sjan sot , ata shkun
m’kujtohen ditet kur mkan thon person i dashun
e sot ri veq vet , me do menime n’kry
athu a bohet mir ndjenjat , mi mshel en dry
se sot beso askush , spo ta don t’miren
e do qika palidhje ta bojn t’veshtiren
keshtuqe mos beso ne njerez , por beso ne zot
kur je veq vet dije se ki mu bo ma i fort
mungesa tjerve ta mundson mu bo luan
mos afro secilin se ni dit buken ta han
ngoje elmen se i din gjitha problemet
kqyre punen tonde mos i kqyr thashethemet
vazhdo veq vet se e di se ti mundesh
ki mu bo ma i fort edhe pse ti ndoshta tutesh
ki pak respekt se respektin nuk e blen
bone ni pun te mir se dhe ajo ja vlen
bon diqka ma heret edhe prite ti ni drit
se punt e mira ni dit kan me tu shendrit
po mendoj per vetin po plus per ty mendoj
jom 1 rob i vetes po kerkon nuk e lendoj
e per do njerz qe m’kan thon per ty un do vdes
per mu mos ta nin vet mki lon e vet do mbes
ka me ardh ni dit ki me ardh n’poziten tem
ki me pa dhe vet se e verteta shum po dhem

- elmelean كلمات اغنية

عشوائي